SPOTKANIE INTEGRACYJNE NA LUDOWĄ NUTĘ


 
 
 
 
 

We wtorkowy wieczór 12 lutego sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi pasjonatami tańca i muzyki ludowej. A stało się to za sprawą spotkania Zespołu i Kapeli „Grodziszczoki” z Zespołem Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej powstał w 1951 roku. Składa się z „tańczącego chóru”, „śpiewającej grupy tanecznej” oraz pełnej pasji i energii studenckiej kapeli. Zespół Pieśni i Tańca to rozśpiewani i roztańczeni studenci Politechniki Warszawskiej i innych stołecznych uczelni, pod opieką profesjonalnej kadry.

Pełni zaangażowania, świeżości i uśmiechu przez dziesiątki lat istnienia Zespołu podbili serca milionów widzów Warszawy, małych i dużych miast Polski oraz niemal całego świata. Jednym z najważniejszych osiągnięć Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej jest to, że każdego roku przyciąga on w swe szeregi dziesiątki młodych ludzi, których rozkochuje w polskich tradycjach i piękniej rodzimej kulturze. Członkowie Zespołu odwdzięczają się natomiast w zamian swoimi zdolnościami, czasem, młodością i entuzjazmem.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Kapele połączyły swe siły i wykonały wspólny koncert, który powodował, że nogi same rwały się do tańca. Radość płynąca z muzyki ludowej udzieliła się wszystkim zebranym, a sala widowiskowa zapełniła się tancerzami. „Grodziszczoki” prezentowały tańce grodziskie, a goście tańce z niemal wszystkich regionów Polski. Nie zabrakło również muzycznych potyczek „na przyśpiewki”.

Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie grodziski Ośrodek Kultury był miejscem tego niezwykłego spotkania.

Więcej zdjęć na stronie: www.kulturagrodziskodolne.pl