Z życzeniami dla babć i dziadków


 

Dnia 11 lutego br. w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym swoje święto obchodzili Babcie i Dziadkowie. Z tej okazji najmłodsi wystąpili z programem artystycznym, na który złożyły się wiersze, tańce i piosenki.

Dzieci z grupy tanecznej „Myszki Miki” przywitały dostojnych gości polonezem – najpiękniejszym polskim tańcem narodowym. Potem nastąpiły na przemian występy grup tanecznych i wokalnych, a pomiędzy tym wszystkim popłynęły piękne wiersze z dedykacją dla Babć i Dziadków. Wśród wokalistek znalazły się – Joanna Kulińska, Natalia Moskal, Anna Koń, Julia Majkut, Milena Baj i Brygida Bartnik, które zaśpiewały znane utwory estradowe. Nie mniej ciekawe były występy grup tanecznych - „Motylki”, „Myszki Miki” i „Małe Grodziszczoki”. Te ostatnie wystąpiły w nowych strojach zakupionych w ramach projektu ministerialnego „EtnoPolska”. W wykonaniu tancerzy zobaczyliśmy tańce przeworskie, poleczkę, wiązankę dziecięcych przebojów oraz układy do piosenek: „Toka-toka”, „Uśmiechnij się”, „Taniec na dzień dobry” i „Poszła żabka spacerować”. Idealnie dobrane stroje tancerzy podkreśliły charakter tanecznych prezentacji.

W tym przyjemnym nastroju Babcie i Dziadkowie spędzili niezapomniane chwile. Na koniec przyszła oczywiście pora na złożenie im najserdeczniejszych życzeń i wspólne odśpiewanie sto lat, a także obdarowanie upominkiem.

Więcej zdjęć na stronie OK.