Trzy punkty


 

Po dwóch przegranych meczach tym razem piłkarki LKS Grodziszczanka zaliczyły wygraną i zgarnęły 3 punkty w kolejnym pojedynku piłkarskim o mistrzostwo III ligi piłki nożnej kobiet.

Tym razem przeciwniczkami naszych zawodniczek były piłkarki Interu Gnojnica, które pierwszy sezon walczą o ligowe punkty. Upalny czerwiec daje się wszystkim we znaki i podobnie było w minioną sobotę, gdzie mimo wczesnej pory rozgrywania meczu, upał był nie do zniesienia. Dodatkowym utrudnieniem dla Grodziszczanek były trudne warunki boiskowe.

Płyta boiska była dość wąska i powodowała duże zagęszczenie przez co gra momentami stawała się chaotyczna. Mimo tych utrudnień, lepiej w tym meczu poradziły sobie piłkarki Grodziszczanki i tak już w 13 minucie na prowadzenie zespół z Grodziska wyprowadziła Natalia Zygmunt. Po kolejnych czterech minutach było już dwa zero. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Kamila Szabat. Kiedy wydawało się, że dalsza część meczu przebiegnie pod dyktando Grodziszczanek, pięknym strzałem w 25 minucie popisała piłkarka Interu i było już 2:1. W rewanżu w 32 minucie ponownie Kamila Szabat wykorzystała swój piłkarski spryt i ponownie wyprowadziła zespół gości na dwu bramkowe prowadzenie. To jednak nie był koniec emocji, które serwowały zawodniczki obu zespołów. Już trzy minuty późnej było 3:2, gdyż piłkarka Interu głową umieściła piłkę w siatce golkiperki z Grodziska. Druga połowa ze względu na narastający upał oraz znaczne zmęczenie nie miała już takiego tempa. Lepiej trudy tego meczu zniosły Grodziszczanki, które w miarę upływu czasu coraz częściej atakowały bramkę Interu, czego uwieńczeniem był gol zdobyty przez Katarzynę Leniart w 52 minucie spotkania i przy wyniku 4:2 dla LKS Grodziszczanka sędzia główny zakończył ten piłkarski pojedynek.

Inter Gnojnica: LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne 2:4 (2:3).

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Gorący Izabela, Szałapska Brygida, Trojnar Klaudia, Żak Karolina (65 – Sobala Dominika), Kuźniar Magdalena ,Rachwał Aneta, Gdańska Wiktoria, Ochab Klaudia, Zygmunt Natalia, Szabat Kamila (60 – Bartnik Oliwia).