Podział punktów


 

Tym razem podziałem punktów zakończył się piłkarski pojedynek w III lidze piłki nożnej kobiet pomiędzy zespołami Olimpii Pysznica i LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne. Tak jak są dwie połowy każdego meczu tak samo i w tym wypadku można powiedzieć, że spotkanie miało dwie wyraźnie różniące się miedzy sobą odsłony.

W pierwszej połowie meczu stroną dominującą była drużyna przyjezdna, czyli piłkarki z Grodziska, które raz po raz atakowały bramkę Olimpii. Liczne ataki wróżyły, że lada chwila padnie gol, który rozpocznie bilans bramkowy tego spotkania. I tak też się stało. Po zespołowej akcji Grodziszczanek, strzał obroniony przez bramkarkę Olimpii dobiła do pustej już bramki Aneta Rachwał i w 31 minucie było 1:0 dla drużyny przyjezdnej. Druga połowa meczu miała natomiast zupełnie inną odsłonę. To niesione wiatrem, jak również chęcią zdobycia gola, który dawałby remis w tym spotkaniu, piłkarki Olimpii raz za razem atakowały bramkę Grodziszczanek. Nie ograniczając się do obrony własnej bramki, zawodniczki z Grodziska groźnie kontratakowały. To jednak piłkarki Olimpii po jednej z wielu akcji zdobyły w 73 minucie gola na wagę remisu. Takim też wynikiem 1:1 i podziałem punktów zakończyło się to pełne emocji piłkarskie spotkanie.

Olimpia Pysznica – LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne 1:1 (0:1)

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne: Gorący Izabela, Leniart Katarzyna, Trojnar Klaudia, Żak Karolina, Szałapska Brygida, Kulpa Paulina (41 – Kusiak Weronika), Gdańska Wiktoria, Kiełb Natalia, Rachwał Aneta, Zygmunt Natalia i Chamik Martyna (62 – Bartnik Oliwia).