Mocne otwarcie


 

Mocne otwarcie zaliczyły piłkarki LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne rozpoczynając na własnym stadionie rundę wiosenną III ligi piłki nożnej kobiet, podejmując w sobotnie przedpołudnie zawsze mocną drużynę ze Stalowej Woli.

Pierwsze minuty spotkania dość nerwowe z obu stron szybko zmieniły się w jednostronny pojedynek ze znacząca przewagą gospodyń tego meczu. Już w 6 minucie po solowym rajdzie i szybkim kontrataku piłkę w siatce przeciwniczek umieściła Aneta Rachwał. Nie trzeba było również czekać na drugiego gola – ponownie po szybkim kontrataku tym razem bramkarkę ze Stalowej Woli pokonała Martyna Chamik i tak w 16 minucie spotkania było już 2:0. Kolejnego gola zdobyła pewnie wykonując rzut karny w stylu „Lewego” Karolina Tabin w 16 minucie meczu. Zespół z Grodziska nie zwalniał tempa wyraźnie czując słabość przeciwnika. Kolejny z kontrataków zakończyła w 32 minucie Natalia Zygmunt zdobywając czwartą bramkę. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga odsłona spotkania przebiegała podobnie jak pierwsza, pod wyraźne dyktando zespołu z Grodziska i tylko niefrasobliwości i pewnego rozluźnienia gospodyń, zespół przyjezdny może zawdzięczać fakt, że nie wywiózł z grodziskiego stadionu dwucyfrowego bagażu bramkowego. Stempel na pewnym zwycięstwie postawiła w 68 minucie Wiktoria Bartnik zdobywając 5 gola dla Grodziszczanek.

LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Aquila Stalowa Wola 5:0 ( 4:0 )

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Gorący Izabela, Lenart Katarzyna, Trojnar Klaudia, Szałapska Brygida, Tabin Karolina , Rachwał Aneta, Gdańska Wiktoria, Kulpa Paulina (41- Kiełb Natalia), Ochab Klaudia (65- Sołek Paulina), Chamik Martyna (55- Bartnik Wiktoria) i Zygmunt Natalia (62- Bartnik Oliwia).