Babcie i dziadkowie świętowali w Ośrodku Kultury


 

Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami.

Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal.

Chcąc uczcić Święto Babci i Dziadka wnuki przygotowały program artystyczny im dedykowany. W dniu 18 stycznia br. na scenie Ośrodka Kultury występy rozpoczęła Grupa Teatralna „Improwizacja” ze Szkoły Podstawowej z Grodziska Dolnego, która zaprezentowała się w spektaklu „Jak dobrze jest znać pana Leara”.

Dalszą część wieczoru wypełniły wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci i młodzieży skupionych w zespołach działających pod patronatem Ośrodka Kultury. Wiersze o babci i dziadku zaprezentowały: Faustyna Majkut, Lena Czerwonka i Julia Moszkowicz, a piosenki zaśpiewały: Ola Sadło, Ala Danak, Martyna Chmura, Oliwia Stopyra, Brygida Bartnik, Patrycja Wojnarska i Ania Potaczała.

Zróżnicowany program taneczny, ludowy i współczesny, pokazały zespoły taneczne: „Krasnoludki” i „Małe Grodziszczoki”. Jednak największe owacje za spontaniczny i żywiołowy taniec otrzymał zespół „Małe Krasnoludki” – najmłodsi artyści prezentujący się tego dnia na scenie.

Nad przygotowaniem programu z dziećmi pracowali: pani Monika Fila, pani Dorota Król i pan Wojciech Wołowiec. Na zakończenie popłynęły życzenia i odśpiewane przez wszystkich „Sto lat”.

Kochana Babciu w dniu twojego święta,

życzę byś była zawszę uśmiechnięta

i Ty drogi Dziadku miej uśmiech na twarzy,

niech Ci się spełni wszystko o czym marzysz.

Zdjęcia z występów na stronie Ośrodka Kultury