Kolejne trzy punkty na koncie seniorów


 
 

Seniorzy Grodziszczanki odnieśli zwycięstwo na zakończenie sezonu na swoim stadionie (przed nimi jeszcze wyjazdowy mecz z Żołynią - 15.06.2017 (czwartek) o godz. 16:00). Tym razem nasz zespół pokonał drużynę Startu Borka Starego, odnosząc przekonywujące zwycięstwo 4:0.  

Początek spotkania to seria dobrych akcji naszej drużyny, bramkarz niedzielnego rywala miał dużo pracy, ale nie padła żadna bramka. Brakowało trochę skuteczności i szczęścia. W 10 minucie jedną z wielu akcji wypracował tercet Kacper Konieczny, Mateusz Walkowicz i Damian Karwacki, jednak strzał tego ostatniego wybronił bramkarz. Wybił on piłkę na aut i był to początek kolejnej akcji naszej drużyny. Piłkę z rzutu rożnego wybił trener, a w polu karnym Dawid Wnęk główką próbował pokonać bramkarza z Borka Starego, ale piłka uderzyła w spojenie bramki. W 18 minucie sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny za zagranie ręką w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan naszego zespołu - Arkadiusz Duda. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0. 

Początek drugiej połowy w wykonaniu naszego zespołu był trochę spokojniejszy i nie miał on aż tylu sytuacji. Pomimo mniejszej liczby akcji, zawodnicy seniorskiej drużyny Grodziszczanki zdobyli w tej części spotkania kolejne bramki. Najpierw w 57 minucie Mateusz Walkowicz wykonywał rzut rożny, wycofał piłkę do Piotra Miazgi, ten wrzucił ją w pole karne, gdzie po raz drugi bramkarza pokonał Arkadiusz Duda, tym razem strzelając bramkę główką. W 70 minucie Arek wpisał się na listę strzelców po raz trzeci, tym razem wykorzystał podanie Mateusza Pałysa-Rydzika. Oprócz asysty, Mateusz zdobył również swoją 12 bramkę w tym sezonie. Na bramkę strzał oddał Konrad Karwacki, piłka odbiła się od słupka i do bramki skierował ją właśnie Mateusz Pałys-Rydzik. 

LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Start Borek Stary 4:0 (1:0)

Bramki: 19' Arkadiusz Duda (karny), 57' Arkadiusz Duda, 70' Arkadiusz Duda, 85' Mateusz Pałys-Rydzik

Skład: Jacek Wolańczyk, Mateusz Kulpa, Grzegorz Czerwonka, Kacper Konieczny (68' Krzysztof Kryla), Piotr Miazga (81' Damian Sołek), Dawid Wnęk, Arkadiusz Duda, Damian Karwacki (62' Dominik Gdański), Mateusz Pałys-Rydzik, Sylwester Duda (66' Konrad Karwacki), Mateusz Walkowicz

Rezerwa: Mateusz Markocki