Dwa zwycięstwa seniorów


 
 
 

W minionym tygodniu, seniorska drużyna LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne rozegrała dwa spotkania ligowe – 18. (zaległej) i 24. kolejki. W obu spotkaniach do swojego konta dopisali po trzy punkty.

Środowy mecz z Włókniarzem Rakszawa seniorzy rozpoczęli w innym składzie niż ten, do którego przyzwyczaił nas trener przez cały sezon. Pierwszym bramkarzem był Mateusz Markocki, a dopiero w drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. Piotr Miazga, który wszystkie mecze, w których wystąpił, rozpoczynał od pierwszych minut. 

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia naszej drużyny i już w drugiej minucie na prowadzenie wyprowadził nas trener, Mateusz Walkowicz. W pierwszych minutach meczu swoje sytuacje mieli również Mateusz Pałys-Rydzik oraz Konrad Karwacki, jednak obaj swoimi strzałami trafiali prosto w bramkarza gości. Nasz zespół chciał już na początku podwyższyć wynik, ale potem gra się wyrównała i żadna z drużyn nie miała znacznej przewagi. W 40 minucie Adrian Bosak zbiegł z piłką do środka boiska, podał ją do Mateusza Walkowicza, którego strzał przeszedł obok lewego słupka. Po tej akcji, dwie dogodne sytuacje na wyrównanie stracili zawodnicy z Rakszawy, w obu akcjach piłkę złapał nasz bramkarz. 

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od szybkiego gola naszej drużyny. W 48 minucie bramkarza Włókniarza pokonał Damian Sołek, po asyście Arkadiusza Dudy. Szybko na tą bramkę odpowiedział zespół przyjezdnych i już w 50 minucie meczu, na tablicy wyników widniał wynik 2:1. W 73 minucie swoją sytuacje miał również Damian Karwacki, ale jego mocny strzał sprzed pola karnego obronił bramkarz z Rakszawy. Chwilę później Damian ponowił swoją akcję, tym razem piłka wybita trafia pod nogi Mateusza Pałysa, ten wrzucił ją w pole karne, ale do piłki nie dotarł Sylwester Duda. Od 80 minuty nasz zespół grał w przewadze jednego zawodnika, po tym jak piłkarz z Rakszawy po raz drugi został ukarany żółtą kartką. Swoją szansę miał jeszcze Mateusz Walkowicz, jednak jego strzał lecący w światło bramki odbił się od wewnętrznej strony prawego słupka i wrócił w pole gry. W 90 minucie padła trzecia bramka dla naszej drużyny, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Pałys-Rydzik, który wykorzystał podanie od trenera.

LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Włókniarz Rakszawa 3:1 (1:0)

Bramki: 2' Mateusz Walkowicz (1:0), 48' Damian Sołek (2:0), 90' Mateusz Pałys-Rydzik (3:1)

Skład: Mateusz Markocki, Andrzej Przeszło, Mateusz Pałys-Rydzik, Krzysztof Kryla (56' Sylwester Duda), Grzegorz Czerwonka, Arkadiusz Duda, Konrad Karwacki (78' Dominik Gdański), Damian Sołek (56' Paweł Przeszło), Dawid Wnęk (56' Damian Karwacki), Adrian Bosak (56' Piotr Miazga), Mateusz Walkowicz.

Rezerwa: Mateusz Kulpa, Kacper Konieczny.

Z kolei w sobotnie popołudnie nasz zespół odniósł 20 zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe zespół Woli Dalszej. Jedyną bramkę w meczu w 75 minucie strzelił Mateusz Pałys-Rydzik. 

Mecz rozpoczął się dość spokojnie, drużyna potrzebowała czasu na wyczucie boiska. Pierwsza z groźniejszych akcji pojawiła się w 12 minucie kiedy to Dominik Gdański oddał strzał w kierunku bramki po wykonywanym przez nasz zespół rzucie rożnym, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką. Jedną z wielu sytuacji miał również duet Mateusz Pałys-Rydzik i Piotr Miazga. Ten pierwszy z naszej połowy podał piłkę do Piotrka, jednak piłka kozłowała tuż przed nim i nie miał on szans na dokładne jej przyjęcie i po strzale piłka po raz kolejny przeleciała nad poprzeczką. Pomimo wielu dogodnych okazji, wynik nie zmienił się i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 0:0. 

W 65 minucie najbliżej pokonania bramkarza gospodarzy był Piotr Miazga, który z prawej strony oddał mocny strzał po podaniu Damiana Karwackiego, jednak piłka uderzyła w prawy słupek bramki. Dziesięć minut później na prowadzenie wyszedł nasz zespół, podanie Sylwestra Dudy wykorzystał Mateusz Pałys-Rydzik.

Dwadzieścia zwycięstw i dwa remisy pozwoliły seniorom na zgromadzenie 62 punktów. Do końca sezonu pozostały im jeszcze tylko dwa mecze: u siebie z Borkiem Starym i na wyjeździe z Żołynią. 

LKS Wola Dalsza – LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne 0:1 (0:0)

Bramki: 75' Mateusz Pałys-Rydzik (1:0)

Skład: Mateusz Markocki, Paweł Przeszło, Kacper Konieczny, Mateusz Pałys-Rydzik, Krzysztof Kryla (73' Grzegorz Czerwonka), Mateusz Kulpa, Piotr Miazga (81' Damian Sołek), Arkadiusz Duda (63' Adrian Bosak), Sylwester Duda, Dominik Gdański (68' Dawid Wnęk), Damian Karwacki.

Rezerwa: Jacek Wolańczyk, Mateusz Walkowicz.