Najlepsi otrzymali stypendia


 

Mateusz Buszta ze średnią ocen na poziomie 5,64, czy Anna Czerwonka, Jakub Fila, Martyna Krauz i Oliwia Możdżeń ze średnią 5,27. Wyniki w nauce tej, jak i pozostałej zdolnej młodzieży, która złożyła do wójta gminy wnioski o przyznanie stypendiów naukowych, z pewnością zasługują na pochwałę i docenienie.

W dniu wczorajszym w miejscowym Ośrodku Kultury zorganizowano Sesję Rady Gminy w trakcie której najzdolniejszym, wyróżniającym się uczniom wręczone zostały stypendia wójta. W uroczystości uczestniczyli rodzice stypendystów oraz dyrektorzy szkół.

Gratulując i zachęcając do starania się o jak najlepsze wyniki, wójt Gminy Jacek Chmura rozdał stypendia za wyniki w nauce, stypendia specjalne i za osiągnięcia sportowe - Przyznane dzisiaj stypendia to symbol, że gmina dostrzega sukcesy i zaangażowanie uczniów i na ile to możliwe, chce wspierać dążenia do rozwoju, również poprzez stwarzanie takich warunków do nauki, by opisane osiągnięcia były możliwe.

Młodzież otrzymała finansowe nagrody w wysokości od 150 zł do 500 zł. W sumie przyznano 40 stypendiów naukowych w trzech kategoriach na łączną kwotę 8 750 zł oraz 7 stypendiów specjalnych, które w tej edycji otrzymała młodzież z Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji z Grodziska Górnego za osiągnięcia w robotyce. Przypomnijmy, że ostatni start w Finale Europy Wschodniej FLL 2017 z budowy i programowania autonomicznych robotów mobilnych w Debreczynie, młodzież ukończyła na bardzo dobrym 5 miejscu na 26 drużyn startujących.

Wójt przyznał także nagrodę specjalną za osiągnięcia sportowe, którą otrzymał Michał Leja za sukcesy w rzucie oszczepem.

Dzięki grupie robotyków z Grodziska Górnego mieliśmy okazję obejrzeć, jak wygląda start drużyny w profesjonalnych zawodach, w których przychodzi im się mierzyć z drużynami z całego świata. Oczywiście cały przekaz odbywał się w języku angielskim. Drużyna zaprezentowała własną aplikację na telefon PetHelper, dzięki której można dowiedzieć się jak dbać o swojego kochanego pupila. Aplikację można obejrzeć klikając tutaj.

Lista stypendystów do pobrania poniżej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • (364,83 kB)

    załączył: Małgorzata Halasa, Admin dnia 2017-03-24 12:45