Komisje Rady


Komisje stałe Rady Gminy w kadencji 2018 - 2023


Komisje stałe Rady Gminy

Komisja Rewizyjna

  1. Przewodniczący - radny Różycki Sylwester,
  2. Członek - radny Gdański Jerzy,
  3. Członek - radna Grabowiec Danuta,
  4. Członek - radny Grzywna Andrzej,
  5. Członek - radny Kryla Stanisław,
  6. Członek - radny Kulpa Stanisław,
  7. Członek - radny Miś Mariusz

Przedmiotem działania Komisji są sprawy:

Kontroluje działalność Wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy, opiniuje wykonanie budżetu gminy i występuje z wnioskiem do rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Wójtowi, wykonuje inne zadania zlecone przez radę w zakresie kontroli - ustawa z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tj. Dz, U. z 2015r. poz. 1515)


Komisja Budżetu i Finansów

  1. Przewodniczący - radna Trojnar Alicja,
  2. Członek - radny Gdański Jerzy,
  3. Członek - radny Grzywna Andrzej,
  4. Członek - radny Konieczny Zbigniew,
  5. Członek - radny Kryla Stanisław,
  6. Członek - radny Matuszek Kazimierz,
  7. Członek - radny Różycki Sylwester,
  8. Członek - radny Sigda Andrzej.

Przedmiotem działania Komisji są sprawy:

rolnictwa, leśnictwa, geodezji i gospodarki gruntami, sprawy budżetu i gospodarki finansowej gminy oraz sprawy rozwoju gospodarczego gminy, w tym: sprawy planowania przestrzennego, inwestycji, działalności gospodarczej, aktywizacji rynku pracy oraz gospodarki komunalnej.


Komisja Spraw Społecznych

  1. Przewodniczący - radna Miś Dorota,
  2. Członek - radny Gdański Andrzej,
  3. Członek - radna Grabowiec Danuta,
  4. Członek - radny Kulpa Stanisław,
  5. Członek - radny Miś Mariusz,
  6. Członek - radny Nicpoń Józef,
  7. Członek - radny Urban Wojciech.

Przedmiotem działania Komisji są sprawy:

oświaty, kultury, sportu i kultury fizycznej, ochrony zdrowia i opieki społecznej oraz sprawy bezpieczeństwa – porządku publicznego i przeciwpożarowe.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

  1. Przewodniczący - radny Konieczny Zbigniew,
  2. Członek - radna Miś Dorota,
  3. Członek - radny Sigda Andrzej,
  4. Członek - radna Trojnar Dorota,
  5. Członek - radny Urban Wojciech.
  • Data aktualizacji: 2019-07-16 09:55
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 575 608